How Do I Understand That I Purchase Isıcam?

Doğrama firmasından aldığınız Isıcam’ınızda aşağıdaki kriterlerin bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde gerçek bir Isıcam almış olmadığınızdan; camınız belirtilen teknik özellikleri tam olarak yerine getiremeyecektir.

Doğrama firmanızdan istemeyi unutmayın:

Isıcam Certified Producer İsmi

Isıcam ara boşluk çıtasında Isıcam Certified Producer’nin ismi mutlaka bulunmalıdır.

Hologram

Isıcam Sistemleri S ve K Serileri için; Isıcam ara boşluk çıtasında Isıcam S veya K hologramı ve “Isıcam Sistemleri” ibaresi bulunmalıdır.

Etiket

Camın üzerinde Isıcam etiketi bulunmalıdır.

Garanti Belgesi

Isıcam Sistemleri, yalnızca Şişecam Düzcam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam Yetkili Üreticileri tarafından üretilebilmektedir. 10 yıllık garanti belgemizi mutlaka isteyiniz.Garanti Kapsamı

  1. Isıcam Yetkili Üretici firma, Şişecam Düzcam’ın “Isıcam Kalite Standardı”na göre ürettiği Isıcam ünitelerini, başlangıçta veya kullanım süresince Isıcam ünitesinin iç yüzeyinde (ara boşlukta) tespit edilecek; çizik, kirlilik, leke ve buğulanma gibi Isıcam üretimininden kaynaklanan hatalara karşı 10 yıl süre ile garanti eder. Yukarıda belirtilen üretim kaynaklı hataların olduğu Isıcam üniteleri herhangi bir bedel talep etmeksizin Isıcam Yetkili Üretici firma tarafından yenisi ile değiştirilerek montajı yapılır.
  2. Isıcam üniteleri, üretici firma tarafından monte edildiyse, montaj kaynaklı hatalardan dolayı bozulan Isıcam üniteleri de garanti kapsamı içindedir. Montajın Isıcam üreticisi dışında bir firma tarafından yapıldığı ve Isıcam ünitesindeki bozulmanın montaj kaynaklı olduğunun tespit edildiği durumlar garanti kapsamı dışındadır.
  3. Isıcam ünitelerinin kırılması durumunda, kırılmalar garanti kapsamı dışındadır.
  4. Isıcam ünitelerinde karolajlı, jaluzili, bombeli ve menfez delikli uygulamalar garanti kapsamı dışındadır.
  5. Isıcam ünitelerinin; klasik pencere uygulamaları dışındaki (parapet, başüstü, strüktürel camlama vb.) uygulamaları ile -30 °C’den düşük, +80 °C’den yüksek cam yüzeyi sıcaklıklarındaki kullanımlara ilişkin garantiler, ancak Isıcam Yetkili Üretici firmanın yazılı mutabakatı ile geçerlidir.
  6. Isıcam Certified Producer’nin Isıcam ünitelerinin basınç, yükseklik ve diğer coğrafi şartlara uygunluğunu sağlaması ve gerekli gördüğü ambalaj ve paketleme önlemlerini alabilmesi için cam talebinde bulunan müşterinin montajın yapılacağı yeri Isıcam Certified Producer’ne yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Montajın yapılacağı yerin yazılı bildirilmemesi durumunda yukarıdaki nedenlerden kaynaklanan hatalar garanti kapsamı dışındadır.
  7. Isıcam üniteleri “TS 3539 EN 1279 Cam – Yapılarda Kullanılan – Cam Esaslı Yalıtım Birimleri Standardı”na göre üretilir ve kalite kontrolü bu standarda göre yapılır. Isıcam ünitesindeki hatalar bu standartlar kapsamında değerlendirilir. Söz konusu standartta belirtildiği gibi, Isıcam ünitelerinin dış yüzeyinde oluşan buğulanmalar hata olarak değerlendirilmez ve garanti kapsamı dışındadır.
  8. Isıcam ünitelerinde görülen; tayflanma (girişim renklenmesi, brewster halkası), çift cam efekti, temperli camlarla üretilen Isıcam ünitelerindeki renklenme (leopar benekleri) ve optik dalgalanma (merdane izleri), sıcaklık ve barometrik basınç değişimlerinin neden olduğu görüntülerdeki dalgalanmalar, ünitenin dış yüzeyinde atmosferik koşullar nedeniyle oluşan dış yüzey terlemesi (buğulanması) olağan durumlar olup hata olarak değerlendirilmez ve garanti kapsamı dışındadır.
  9. Cam türü seçiminden kaynaklanabilecek son kullanıcı hoşnutsuzluk/şikâyetleri ile ilgili olarak Isıcam Yetkili Üreticileri’nin (IYÜ) herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Ancak projenin tasarımında cam seçimi hususunda IYÜ’den bilgi alınması mümkündür. Eğer IYÜ tarafından cam seçimi konusunda yazılı bir yönlendirme yapılmış ise cam türünden kaynaklanabilecek son kullanıcı şikâyetleri IYÜ tarafından değerlendirilir.
  10. Isıcam’ın pencereler dışında kullanılması garanti kapsamı dışındadır.

Contact Us

 Adress Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Dumlupınar Cad. No:10 Malıköy-Ankara / TURKEY
 Phone +90(312) 385 4940 (Pbx)  Fax +90(312) 385 4942
 Email grupcam@grupcam.com.tr


ŞişeCam
Isıcam Certified Producer