Isıcam’ımı Nasıl Seçeceğim?

Evinizin yalıtımında en önemli unsurlardan birisi seçtiğiniz camdır. Burada önce ihtiyaçları belirlemek ve buna uygun camı seçmek büyük önem taşır.

Her iklime ve her ihtiyaca yönelik bir Isıcam Sistemleri kombinasyonu vardır.

Isıcam’ınızı bulunduğunuz bölgenin iklim şartlarına göre seçerek en doğru ve en verimli yalıtımı sağlayabilirsiniz. Sadece ısıtılan mekanlarda Isıcam Sistemleri S Serisi, hem ısıtılıp hem soğutulan mekanlarda ise Isıcam Sistemleri K Serisi kullanılması önerilmektedir.Yalıtım özelliklerine ek diğer ihtiyaçlarınıza göre de Isıcam’ınızı kişiselleştirebilirsiniz:

Lamine

Emniyet ve Güvenlik sağlayan Şişecam Lamine Cam, camın kırılması durumunda dağılmasını önleyerek oluşabilecek yaralanmaları engeller.

Akustik Lamine

Gürültü kontrolü sağlayan Şişecam Akustik Lamine Cam, ses yalıtımı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken, Şişecam Lamine Cam’ın emniyet ve güvenlik özelliğine de sahiptir.

Temperlenebilir

Emniyet sağlayan Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam (ısı kontrol camı) veya Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam (ısı ve güneş kontrol camı) kullanılarak üretilir. Kırıldığı zaman küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından emniyet camı olarak kullanıma uygundur. Maksimum ısı ve güneş kontrol özelliğiyle yakıt ve klima masraflarından tasarruf sağlar.

3'lü Sistem

Maksimum yalıtım sağlayan üçlü Isıcam ünitesidir. Sıradan çift cama göre 4 kat ısı yalıtımı sağlar.

Renkli

Şişecam Renkli Düzcamlar; çeşitli renk seçenekleri ile farklı alternatifler sunarken, aynı zamanda renksiz düzcama göre bina içine güneş ısısı girişini bir miktar sınırlar, güneşin aşırı parlaklığını denetler. Klima kullanılan ortamlarda renksiz düzcama göre soğutma enerjisi tüketimini, dolayısıyla soğutma giderlerini azaltır.

Reflektif:

Güneş kontrol özelliği sağlayan reflektif cam ürünleri Şişecam Tentesol ve Şişecam Tentesol Titanyum, bina içine güneş ısısı girişini sınırlar, güneşin parlaklığını denetler ve klima kullanılan ortamlarda soğutma enerjisi tüketimini, dolayısıyla soğutma giderlerini azaltır. Reflektif özelliği nedeniyle ışığın kuvvetli olduğu yönden bakıldığında ayna etkisi yaratır.​

Doğru Cam Nasıl Seçilmeli?

Örneğin;

  • Eviniz kışın soğuk, yazın sıcak geçen bir bölgede.
  • Giriş katında oturuyorsunuz.
  • Cepheniz çocuk parkına bakıyor ve gürültülü.

Bu durumda hem ısı yalıtımı, hem güneş kontrolü sağlayan “Isıcam Sistemleri K Serisi”ni kullanmalısınız. Akustik Lamine (AL) ek özelliği ile camınızı özelleştirdiğinizde gürültü kontrolünün yanı sıra giriş katında emniyet ve güvenlik de sağlayarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu durumda sizin için doğru tercih Isıcam K AL olacaktır.

Isıcam seçiminde Şişecam Düzcam’ın sunduğu ISICAM SEÇİM SİHİRBAZI’nı kullanarak seçiminizi yapıp elde edeceğiniz tasarrufu görebilirsiniz.

İletişim

 Adres Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Dumlupınar Cad. No:10 Malıköy-Ankara
 Telefon 0(312) 385 4940 (Pbx)  Fax 0(312) 385 4942
 Eposta grupcam@grupcam.com.tr


ŞişeCam
Isıcam Yetkili Üreticisi