ISICAM SİSTEMLERİ K SERİSİISICAM SİSTEMLERİ K SERİSİ, yüksek nitelikli ısı ve güneş kontrol kaplamalı Şişecam Solar Low-E Cam’lar ile üretilen seridir. Maksimum ısı yalıtımı ve güneş kontrolü sağlayarak kışın yakıt, yazın klima masraflarınızı düşürür. Renksiz düzcama en yakın görüntüdedir. Gün ışığını engellemez

  • Sıradan çift camlara kıyasla ısı kayıplarını %50 azaltarak kışın yakıt masraflarını, güneş ısısının içeriye girişini %40 azaltarak da yazın klima masraflarını düşürür ve enerji tasarrufu sağlar.
  • Isı ve güneş kontrolü sağlarken, şeffaflık ve doğal gün ışığından ödün vermez.
  • Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın da sıcak olmasını önler ve buğulanmayı sıradan çift camlara kıyasla geciktirir.
  • Sıradan çift camlara kıyasla Isıcam K için yapacağınız harcama, yakıt ve klima masraflarından sağlayacağınız tasarruf ile 1-2 yılda geri döner.

Yeni yapılan veya yenilenen konutlar ve güneş kontrol camları ile birlikte ticari binalarda kullanılır.

Isıcam Sistemleri, yalnızca Şişecam Düzcam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam Yetkili Üreticileri tarafından üretilebilir. Üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle garantimiz altındadır.

Isıcam’ınızı Kişiselleştirin

Isıcam K L:

Isı ve güneş kontrolü sağlayan Şişecam Solar Low-E Cam ile emniyet ve güvenlik sağlayan Şişecam Lamine Cam kullanılarak üretilen Isıcam ünitesi, yakıt ve klima masraflarına sağladığı tasarrufa ilave olarak camın kırılma halinde dağılmasını önleyerek oluşabilecek yaralanmaları engeller.

Isıcam K AL:

Isı ve güneş kontrolü sağlayan Şişecam Solar Low-E Cam ile gürültü kontrolü sağlayan Şişecam Akustik Lamine Cam kullanılarak üretilen Isıcam ünitesi, yakıt ve klima masraflarına sağladığı tasarrufa ilave olarak ses yalıtımı da sağlayarak gürültü geçişlerini azaltırken, Şişecam Lamine Cam’ın emniyet ve güvenlik özelliğine de sahiptir.

Isıcam K T:

Emniyet sağlayan Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam (ısı ve güneş kontrol camı) kullanılarak üretilir. Kırıldığı zaman küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından emniyet camı olarak kullanıma uygundur. Maksimum ısı ve güneş kontrol özelliğiyle yakıt ve klima tasarrufu sağlar.

Isıcam K 3+:

Maksimum yalıtım sağlayan üçlü Isıcam ünitesidir. Sıradan çift cama göre 4 kat ısı yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikler

Isıcam Sistemleri, Şişecam Düzcam tarafından üretilen ve/veya satışı yapılan iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesi ile oluşan yalıtım camı ünitesidir.

Performans Tablosu

Performans Değerleri
Isıcam SistemleriCam KombinasyonuGün Işığı (EN 410)Güneş Enerjisi (EN 410)Isı geçirgenlik Katsayısı
(U değeri) W/m2K
(EN 673)
Geçirgenlik %Dışa Yansıtma %Toplam Geçirgenlik %Gölgeleme KatsayısıHavaArgon
Standart Çift Cam4+12+48014750,862,92,7
4+16+42,72,6
ISI KAYBINI 50% AZALTIRS4+12+47912560,641,61,3
4+16+41,31,1
GÜNEŞ ISISI GİRİŞİ 40% AZALTIRISI KAYBINI 50% AZALTIRK4+12+47110440,511,61,3
4+16+41,31,1

TS 825 Isı Yalıtım Kuralları Standardı'nda yeni binalar için tavsiye edilen Up= 2,4 W/m²K değerine (pencerelerin cam+doğrama, ısı geçirgenlik katsayısı), Isıcam S ve Isıcam K ile ulaşılabilmektedir. Isıcam S ve Isıcam K'da kaplama dış camın iç yüzeyinde yer almaktadır

CE

Isıcam Sistemleri K Serisi 4+16+4

Isıcam Sistemleri K Serisi 4+12+4

Not: Diğer özellikteki Isıcam Sistemleri CE Performans Beyanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Şişecam Performans Hesaplayıcı için tıklayınız...

İletişim

 Adres Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Dumlupınar Cad. No:10 Malıköy-Ankara
 Telefon 0(312) 385 4940 (Pbx)  Fax 0(312) 385 4942
 Eposta grupcam@grupcam.com.tr


ŞişeCam
Isıcam Yetkili Üreticisi